Klasy 5d i 6c - wycieczka do Malborka

Kolaż dwóch zdjęć. Na pierwszym dużą grupa dzieci na dziedzińcu zamku, za nimi pomnik mistrzów zakonu krzyżackiego. Na drugim inna duża grupa dzieci razem z wychowawcą. Zdjęcie zrobione wewnątrz budynku, w tle obraz.

16 listopada 2023 r. klasy 5d i 6c wybrały się na wycieczkę do zamku w Malborku. Uczniowie oprowadzani przez przewodników mieli okazję nie tylko zwiedzić wzniesioną na brzegu Nogatu krzyżacką twierdzę, ale również poznać historię tego miejsca. Opowieści wzbudziły duże zainteresowanie, dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w tej nietypowej lekcji historii. Opiekunkami grupy były panie: Dorota Ściślak, Monika Lidzbarska, Monika Sitko.

Kolaż trzech zdjęć, na wszsytkich grupy uczniów. Zdjęcie pierwsze i drugie wykonano na dziedzińcu zamku, pierwsze przed obiektem muzeum zamkowego, w tle widać budynki użytkowe.

Kolaż czterech zdjęć. Pierwsze na świeżym powietrzu, grupa dzieci wchodzących w bramę zamkową. Drugie: grupa uczniów na dziedzińcu. Trzecie: wewnątrz zamku, grupa dzieci w korytarzu. Czwarte: grupa ucznów kuca i zagląda w otwór w podłodze - kiedyś element systemu grzewczego budynku.