Nasi uczniowie w stolicy – wycieczka do Warszawy

Liczna grupa uczniów, 3 nauczycielki w tle Stadion Narodowy.W dniach 6-7 maja br. odbyła się dwudniowa wycieczka uczniów klas siódmych (7b i 7d) do Warszawy . Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zwiedzić wiele ciekawych obiektów oraz poznać historię naszej stolicy.

Pierwszego dnia odbyła się gra miejska, podczas której uczniowie samodzielnie odkrywali urokliwe zabytki Starego Miasta (m. in. Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Warszawskiej Syrenki). Następnie uczestnicy spacerowali z przewodnikiem, który oprowadził ich po Krakowskim Przedmieściu, pokazał Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Trasa wycieczkowa zaprowadziła grupę na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Widoki były niesamowite! Dzień zakończył się przyjemnym spacerem po Łazienkach Królewskich.

Drugiego dnia szczególnie oczekiwaną przez uczniów atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego, na którym rozegrano wiele ważnych meczów, odbyło się mnóstwo wydarzeń sportowych i artystycznych. Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. szatnie reprezentacji Polski oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym miejscu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mieli możliwość eksperymentowania i podziwiania najnowszych osiągnięć techniki.

Ta wycieczka pozostanie w naszej pamięci na długo!

Opiekunowie wycieczki: Izabela Polańska, Dorota Cyplik i Marzena Hennig

Kolaż 4 zdjęć, uczniowie w Łazienkach Królewskich, w windzie, w metrze, na ulicy - układają puzzle.

Uczniowie na tle zabytków. Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac Kultury