Kiermasz ozdób świątecznych

Kolaż 4 zdjęć. Zdjęcie 1: długi stół - stoisko. Po jednej stronie uczniowie sprzedający, po drugiej kupujący. tłum dzieci. Zdjęcie 2: występ choru. Dzieci gotowe do śwpiewu, przed grupą pani dyrektor z mikrofonem. Zdjęcie 3: fragment stoiska i uczennica sprzedająca w czapce Mikoaja. Zdjęcie4: chór oraz dwie panie uczące muzyki i prowadzące grupę chórzystów.

12 grudnia, w czasie zebrań z rodzicami w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów i ich rodziców. Bombki, gwiazdki, choinki, aniołki, lampiony, stroiki, kartki świąteczne i inne dekoracje na stół i choinkę można było nabyć na stoisku, jakie wystawiono na holu szkolnym. Zainteresowanych przyciągały misternie i oryginalnie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, w których przygotowanie ich twórcy włożyli całą swoją „duszę”.

Kiermaszowi świątecznemu towarzyszył występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Anny Potrykus i pani Eweliny Klein. Kolędy i pastorałki pięknie odśpiewane przez uczniów pozwoliły wszystkim uczestnikom kiermaszu poczuć magię świąt, spędzić czas w miłej i pełnej życzliwości atmosferze. Wszystkie ozdoby znalazły swoich nabywców, a fundusze z ich sprzedaży zasiliły budżet Rady Rodziców.

Dołączamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, która podjęła się organizacji tegorocznego kiermaszu, a w szczególności dla pani Agnieszki Mocarskiej, która pomogła w jego przygotowaniu oraz przeprowadzeniu. Dziękujemy także uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie ozdób świątecznych!

Koordynatorki przedsięwzięcia: Dorota Cyplik i Kamila Bujak, wsparcie Klaudia Engelbrecht i Agnieszka Sikorra.