Szkolny konkurs fotograficzny „Niezwykła zwyczajność - Wejherowo w obiektywie”

Aparat fotograficzny leżący na trawie.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie
zaprasza do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym
„Niezwykła zwyczajność - Wejherowo w obiektywie”

Podstawowym celem konkursu jest uchwycenie w obiektywie znanego miejsca w Naszym Mieście, w niecodzienny, niezwykły sposób. Postarajcie się pokazać te miejsca w zupełnie innej perspektywie, wykorzystując symetrię, rytm, linie czy detale. Odmieńcie Nasze Miasto, sprawiając, że zwykłe, codzienne miejsca, nabiorą niezwykłego charakteru.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
Nadsyłanie prac do dnia: 24 maja 2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 27 maja 2024 r.
Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej z dopiskiem „szkolny konkurs fotograficzny" na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin szkolnego konkursu fotograficznego
,, Niezwykła zwyczajność- Wejherowo w obiektywie”

POSTANOWIENIA OGÓLNE
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie serdecznie zaprasza uczniów z klas IV-VIII do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym poświęconym naszemu miastu.
Temat pracy konkursowej brzmi: "Niezwykła zwyczajność - Wejherowo w obiektywie"
Cele konkursu:
• rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszego miasta i jego okolic,
• popularyzowanie fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania czasu wolnego,
• prezentacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii połączona z promocją walorów miasta.
Przedmiot konkursu: fotografie wykonane przez uczestnika konkursu na terenie Wejherowa i jego okolic
Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszego miasta. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, które powinny być promowane z uwagi na swoje piękno lub wartość. Należy uchwyć w obiektywie te miejsca
w niestandardowych ujęciach, prezentując w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory. Warto pokazać je w zupełnie innej perspektywie, wykorzystując symetrię, rytm, linie czy detale.
PRZYJMOWANIE PRAC
1. Każdy uczestnik może zgłosić maksimum trzy fotografie, które muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
2. Termin przyjmowania prac fotograficznych: 24.05.2024r.
3. Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej z dopiskiem: "szkolny konkurs fotograficzny na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
4. Nadesłane fotografie należy opisać podając: imię nazwisko i klasę uczestnika konkursu oraz krótki opis miejsca, w którym zostały wykonane.
5. Oryginalne zdjęcia należy zapisać w formacie plików JPG.
6. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.
7. Na fotografiach konkursowych nie może znajdować się wizerunek osób trzecich.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac niespełniających wymienionych wyżej wymogów.

JURY I NAGRODY

1. Jury powołane przez organizatora, spośród wszystkich przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu, którzy zostaną nagodzeni.
2. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania nagrody dodatkowej lub wyróżnień.
3. Ogłoszenie wyników odbędzie się 27.05.2024r. Informacja o laureatach zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
4. Decyzje Jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród są ostateczne.
5. Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o sposobie odbioru nagrody drogą szkolnej poczty elektronicznej.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.
2. Organizatorzy nie biorą prawnej odpowiedzialności za przesłane prace oraz zastrzegają sobie prawo natychmiastowej dyskwalifikacji fotografii w przypadku podejrzenia naruszenia Regulaminu.
3. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i wyrażeniem zgody na publikację zdjęć, danych dotyczących uczestnika oraz jego wizerunku
w związku z konkursem.

Odmieńcie Nasze miasto, sprawiając, że zwykłe, codzienne miejsca, nabiorą niezwykłego charakteru!