Klimatycznie w Wejherowie

Z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Teodora Bolduana włączyła się w akcję Klimatycznie w Wejherowie. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku organizowana jest cyklicznie i trwa od 16 do 22 września, a jej zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu. Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca. Nauczycielki techniki zaprosiły więc swoich uczniów do wzięcia udziału w akcji w ramach odbywających się w szkole zajęć lekcyjnych. Uczniowie uczestniczyli w Grze Miejskiej "EKO Mobilni", podczas której świetnie się bawili, rozwiązując krzyżówki i łamigłówki dotyczące zasad ruchu drogowego. Mieli także możliwość zmierzenia się z zadaniami praktycznymi w trakcie których musieli wykazać sie umiejętnościami bezpiecznego poruszania się w ruchu miejskim. Przeprowadzono również zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie mogli ideę zrównoważonego transportu przedstawić na plakatach. Prace uczniów zgromadzone na szkolnej wystawie przyczyniły się do zwiększeniaświadomości ekologicznej całej społeczności szkolnej.

Uczestnicy akcji klimatycznie w Wejherowie trzymający napis "Klimatycznie w Wejherowie" na tle Szkoły Podstawowej nr 11

Uczestnicy akcji klimatycznie w Wejherowie w trakcie gry Eko Mobilni na tle bloków Osiedla Kaszubskiego.

Plakaty wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w trakcie akcji "Klimatycznie w Wejherowie"