Eliminowanie barier architektonicznych

Na zdjęciu widać front budynku szkoły: wyremontowane schody z oznaczonym kontrastowo biegiem schodowym, główne wejście, podnośnik pionowy, napisy: Szkoła Podstawowa nr 11 i Osiedle Kaszubskie 27.

Ideą Dostępnej Szkoły jest między innymi eliminowanie barier w obszarze architektonicznym. W ramach dostosowywania budynku naszej placówki do standardów projektu przeprowadzono remont schodów i zamontowano podnośnik pionowy, oznaczono w sposób kontrastowy pierwszy i ostatni stopień w poszczególnych biegach schodowych. Przeprowadzono również remont łazienki i przystosowano ją do potrzeb wszystkich uczniów.

Kolaż trzech zdjęć przedstawiającyh podnośnik pionowy zamontowany przy schodach budynku szkoły: zdjęcia kolejno z przodu, z boku, od góry. Widać wysoką przednią ścianę podnośnika, boczną niższą, oraz wnętrze a w nim mechanizm streowania urządzeniem.

Na zdjęciu widać wnętrze łazienki: sedes, umywalkę, lustro, dozownik mydła i podajnik do ręczników papierowych. Przy sedesie i umywalce uchwyty dla osób niepełnosprawnych. Ściany są turkusowo - białe, podłoga szara.

Na zdjęciu pojedyńczy bieg schodowy z kontrastowymi (czerwonymi) oznaczeniami na początku i na końcu. Schody wykonane z lasrtrika.