Doradztwo zawodowe. Warsztaty dla klas ósmych.

Dwa zdjęcia, kolaż. Zdjecie pierwsze: grupa młodzież próbuje wspólnie pokonać labirynt, prowadząc wspólnie pisak za osiem sznurków. Zdjęcie drugie: inna grupa uczniów buduje wieżę przekładająć wspólnie klocki - na sznurkach. Oprócz zdjęć logo Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie (dwie ściskające się dłonie) oraz napis: "Ósma przed wyborem - przyszłość zawodowa nastolatka".

8 marca 2024 roku uczniowie kończący w tym roku naszą szkołę wzięli udział w zajęciach z cyklu „Ósma przed wyborem – przyszłość zawodowa nastolatka” organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie. Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przyszłej profesji, zastanawiała się, jakie cechy powinni posiadać wykonawcy poszczególnych zawodów oraz starała się określić ścieżkę edukacyjną pozwalającą zdobyć konkretne kwalifikacje.

Celem zajęć było wsparcie ósmoklasistów w planowaniu przyszłości zarówno najbliższej związanej z edukacją, jak i dalszej, której nieodłącznym elementem jest praca zawodowa. Warsztaty zakończyły się grami zespołowymi: wspólnym budowaniem wieży, pokonywaniem labiryntu. Pracownikom PUP w imieniu naszych przyszłych absolwentów bardzo dziękujemy za ciekawe spotkania.