Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje miejskie.

Troje dzieci na holu szkolnym. Dwóch chłopców, jedna dziewczyna. Chłopiec trzyma w ręku dyplom. W tle dekoracja: papierowy rower.

Uczniowie naszej szkoły 14 kwietnia wzięli udział w miejskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa na drodze, upowszechnienie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie roweru jako środka transportu. Rywalizacja podzielona została na dwie kategorie – grupa I ( rocznik 2012 i młodsi) i grupa II (starsi uczniowie).

Zawodnicy rozwiązywali test teoretyczny dotyczący zasad i przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań, w którym określali prawidłową kolejności przejazdu. Musieli również wykazać się umiejętnościami praktycznymi, przejeżdżając rowerem po torze sprawnościowym i miasteczku drogowym oraz wykonując zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki turnieju:

1. W grupie młodszej nasza reprezentacja stanęła na podium, zajmując miejsce II. Skład grupy: Zofia Jaszczak, Szymon Jędrzejczyk, Szymon Stefanowski i Aurelia Wielewicka z klasy 5d

2. W grupie starszej nasza delegacja zajęła miejsce IV. Skład grupy: Zuzanna Dominik, Kacper Kamiński , Ksawery Kret z klasy 7e

3. W klasyfikacji indywidualnej Kacper Kamiński z kl. 7e zajął miejsce II.

Gratulujemy!

Chłopiec na holu szkolnym, w rękach dyplom. W tle dekoracja: papierowy rower.

BRD tor sprawnościowy. Chłopiec na rowerze na sali gimnastycznej.