Klasa 5d z wizytą na boskim Olimpie

Kolaż 3 zdjęć. 1. Dzieci siedzą wzdłuż złączonych ławek w sali szkolnej. Wszyscy przyodziani w białe szaty, ucztują. 2. Uczniowie na holu szkolnym, zdjęcie grupowe w mitilogicznych białych strojach wraz z atrybutami bogów. 3. Dzieci przy tablicy, na tablicy w sposób luźny, chaotyczny wypisane imiona mieszkańców Olimpu.

Klasa 5d postanowiła nauczyć się historii i mitologii greckiej w niezwykły sposób. Podczas swojej uczty na Olimpie wszyscy uczniowie wcielili się w role bogów greckich. Każdy wybrał swoją ulubioną postać mitologiczną i przygotował się do jej prezentacji.

Zobaczyliśmy Apollina z lirą, Atenę z tarczą i włócznią, oraz Zeusa trzymającego pioruny. Każdy miał swoje atrybuty i przekonywująco prezentował swoją postać. Razem zastanawialiśmy się również nad stopniami pokrewieństwa między bogami, próbując zrozumieć skomplikowane relacje rodzinne w mitologii greckiej.

Podczas spotkania omawialiśmy ważne sprawy państwowe, przyjmując nektar i ambrozję z wielką powagą. Była to znakomita okazja do połączenia nauki z zabawą i wspólnego spędzenia czasu w kreatywny sposób.

Taka forma nauki na pewno zapadnie w pamięć uczniom i sprawi, że mitologia grecka stanie się dla nich fascynującym światem pełnym tajemnic i niesamowitych historii. To doskonały sposób na przybliżenie dzieciom kultury i tradycji starożytnej Grecji oraz rozbudzenie ich wyobraźni i ciekawości.

Monika Lidzbarska - Mojra z 5d

Kolaż dwóch zdjęć. Na obu dzieci w greckich szatach biesiadują. Uczta na Olimpie trwa.

Kolaż trzech zdjęć. Na wszsytkich dzieci w greckich szatach biesiadują. Uczta na Olimpie trwa.