Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Na niewysokich krzesełkach siedzi pani Izabela Minga obok niej jej syn Maks. Wokół grupa uczniów klasy pierwszej. Dzieci podnoszą ręce, zgłaszają się. Wszyscy na zdjęciu są roześmiani i weseli. W pierwszych dniach grudnia odbyły się spotkania uczniów edukacji wczesnoszkolnej z panią Izabelą Mingą autorką książki „Maks, chłopiec który jest inny” i jej synem, bohaterem utworu.

Pani Izabela odczytała wierszowane opowiadanie, w którym opisała codzienne zmagania, radości i smutki, porażki i sukcesy swoje oraz swojego autystycznego syna. Maks towarzyszył mamie w spotkaniach z dziećmi. Uczniowie Jedenastki mogli przekonać się o niezwykłej zdolności chłopca, który, jeśli poznał czyjąś datę urodzin, potrafił wskazać dzień tygodnia zbieżny z tym terminem.

Po powrocie do szkoły dzieci odnalazły w Internecie piosenkę „ Hej człowieku”, którą również napisała pani Minga, a zaśpiewali koledzy Maksa. Tekst utworu w prosty i przystępny sposób przybliża odbiorcy świat widziany oczami osoby autystycznej.

Pani Izabela nieustannie działa na rzecz osób z autyzmem. Zależy jej, aby jak najwięcej ludzi poznało istotę problemu i nauczyło się współdziałać z osobami żyjącymi w spektrum autyzmu oraz współtowarzyszyć im w codziennym życiu.

Na niewysokich krzesełkach siedzi pani Izabela Minga obok niej jej syn Maks. Wokół grupa uczniów klasy pierwszej. Dzieci siedzą w kole, słuchają pani Izabeli, która czyta książkę.

Na niewysokich krzesełkach siedzi pani Izabela Minga obok niej jej syn Maks. Tyłem do obiektywu stoi praktykant pani Izy. Na dywanie siedzi kilkoro uczniów, dwoje dzieci stoi obok Maksa i jego mamy.

Na niewysokich krzesełkach siedzi pani Izabela Minga obok niej jej syn Maks. Wokół grupa uczniów klasy pierwszej. Dzieci podnoszą ręce, zgłaszają się. Wszyscy na zdjęciu są roześmiani i weseli. Na kolanach chłopca leży książka.