Projektujemy osiedla naszych marzeń

Makieta osiedla wykonana z tektury. Trzy wieżowce, dwa domki jednorodzinne, sklepik, stacja benzynowa z napisem Gazblox. Trzy drzewa, cztery krzaczki - wszsytkie wykonane z pomalowanych na zielono szyszek. Staw, niebieski papier obłożony kamyczkami.

Uczniowie klas szóstych w ramach zajęć technicznych zrealizowali w październiku projekt edukacyjny „Funkcjonalne osiedle”. Na obrzeżach Wejherowa powstaje coraz więcej nowych osiedli i budynków mieszkaniowych, które charakteryzuje nie tylko nowoczesna architektura, ale także funkcjonalność. Zadaniem uczniów było wcielenie się w rolę architektów i zaprojektowanie idealnego osiedla mieszkaniowego, uwzględniającego potrzeby wszystkich jego mieszkańców. Uczniowie, współpracując w grupach, stworzyli wizualizacje swoich projektów w formie makiet. Praca rozłożona była na kilka jednostek lekcyjnych, a jej efekty możemy podziwiać na wystawie szkolnej. Była to świetna okazja do rozwijania pomysłowości i kreatywności uczniów.

Sześć tekturowych makiet - dużo małych elementów: bloki, przejścia dla pieszych, drzewa, stadion, sklepy, basen, kawiarnia, stacja benzynowa.

Papierowa makieta, trzy bloki, drzewa - choinki. Z lewej strony osiedla płot, z prawej park - wejście przez bramę, w parku palma, fontanna, ławka. Obok bramy budynek dwupiętrowy i wieża.