Rowerowy Maj

Prezydent Miasta Wejherowa wręcza nagrodę w akcji Rowerowy Maj. Nagrodą jest rower. Źródło: https://nadmorski24.pl/

W Wejherowie po raz drugi odbyła się ta akcja „Rowerowy Maj”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiedli się na rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi.
Organizatorem akcji Rowerowy Maj we wszystkich wejherowskich Szkołach Podstawowych był Urząd Miejski w Wejherowie, we współpracy z Miastem Gdańsk.
Zwycięską szkołą okazała się wejherowska „piątka”, która miała najwyższą frekwencję – 38 proc. Drugi miejsce zajęła „ósemka” w wynikiem prawie 35 proc. frekwencji, a trzecie miejsce – „jedenastka” – 30 proc. frekwencji. W nagrodę, przy tych szkołach zamontowane zostaną stacje naprawy rowerów.
Najaktywniejszą klasą SP11 w Wejherowie była klasa 4b, II miejsce klasa 6c , III miejsce 3d.
Wśród najaktywniejszych uczniów z każdej szkoły rozlosowano rowery. Z naszej szkoły rower wygrała Nadia Kożyczkowska z klasy 3d.
Pogoda sprzyjała nam w tym roku, a dobre nawyki pozostały – wielu uczniów i rodziców kontynuuje aktywne dojazdy. Cieszy ten fakt!!!
Do zobaczenia za rok!!!
Koordynatorzy:Paulina Romińska, Iwona Grzenkowicz