Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie w XIV Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Historia regionalna – Sierpień 80”

Nauczycielka, uczeń uczennica. Dzieci trzymają dyplomy. Pomieszczenie urządzone w style PRL : fotele, stół, lampa. Na ścianie za plecami tablice z okresu PRL z napisami, np. Chroń oczy, BHP, uwaga stanowisko nieczynne.

Dnia 06 marca 2024 r. odbył się etap wojewódzki XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna – Sierpień 80” w sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej, w którym wyłoniono 5 laureatów i 10 finalistów. Konkurs został zapisany w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez 2023/2024 Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Przedmiotem konkursu było poznanie informacji na temat sytuacji społeczno – politycznej Polski w latach 1976-1989. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie odnieśli wielki sukces, uzyskując tytuł laureata oraz finalisty. Do konkursu zostali przygotowani pod kierunkiem nauczyciela historii Pauliny Romińskiej.

Oliwier Rank z klasy 7a – II miejsce ( tytuł laureata)

Nadia Szur z klasy 7a – udział w finale konkursu

Zdjęcia i tekst : P. Romińska

Kolaż dwóch zdjęć. Oba przedstawiają uczniów odbierających  nagrody. Na jednym Olivier, na drugim Nadia.  Oprócz dzieci panowie, którzy przekazują torby z nagrodami.

Koląż. Dwa dyplomy. U góry dyplom Oliviera Ranka za zajęcie 2 miejsca i zdobycie tytułu laureata. Poniżej tytuł konkursu, data - jak w artykule. Logo IPN i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Zdjęcie drugie różni się  imieniem i nazwiskiem. Tu : Nadia Szur, informacja, że dyplom jest za udział w konkursie.