MAMY LAUREATA!

Kolaż dwóch zdjęć. Na pierwszym uczennica z nauczycielką, napis: Szkoła Podstawowa nr 57 im. Władysława Andersa w Gdańsku. Na drugim zdjęciu: uczennica przy tablicy/gazetce, na której jest napis:  Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego oraz : Nauka skarbem drogim, tak bogatym jak ubogim. I bogactwa często giną, a nauki nie przeminą. Jan Kochanowski. Uczennica Monika Szwarc z klasy 8b po wielu tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych. Bardzo serdecznie gratulujemy uzyskania tak zaszczytnego tytułu. Monika jest już zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego - zgodnie z przywilejami laureatów konkursowych.

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku.

Polecamy uwadze także listę laureatów:

Jednocześnie składamy serdeczne gratulacje nauczycielce Pani Agnieszce Lesner, która przygotowała uczennicę do konkursu.

Tablica / gazetka a na niej napis:  Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego oraz : Nauka skarbem drogim, tak bogatym jak ubogim. I bogactwa często giną, a nauki nie przeminą. Jan Kochanowski.