Być jak Prometeusz…

Kolaż 3 zdjęć, na których dzieci lepią z gliny.

Chcielibyśmy poinformować, że klasa 5d wzięła udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w ramach lekcji języka polskiego. Warsztaty odbyły się w związku z omawianiem mitu o Prometeuszu, który był tematem przewodnim naszych zajęć.

Uczniowie mieli okazję stworzyć własne ceramiczne dzieła inspirowane historią buntowniczego tytana, który odbił dla ludzi ogień z olimpijskiego ogniska. Dzięki warsztatom mogliśmy lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie opowieść o Prometeuszu, poczuć przypływ weny twórczej artysty oraz poznać techniki pracy z gliną a także ocenić stopień trudności zadania.

Zajęcia okazały się nie tylko edukacyjne, ale również bardzo kreatywne i twórcze. Uczniowie zaangażowali się w tworzenie ceramicznych rzeźb z ogromnym zaangażowaniem i pasją, co widać na załączonych zdjęciach.

Klasa 5d z wychowawcą- Moniką Lidzbarską

Kolaż 3 zdjęć. zdjećie 1: dzieci pracują z gliną, zdjęcie 2 i 3 - ulepione z gliny postaci.