Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Pola Nadziei

Utworzono dnia 06.10.2021
Uczniowie klasy 8b samodzielnie posadzili żonkile, które przydadzą się wolontariuszom podczas akcji charytatywnej Pola Nadziei na rzecz Puckiego Hospicjum im. Ojca Pio już najbliższej wiosny.

 

czytaj dalej... na temat: Pola Nadziei

Sztutowo i Hevelianum

Utworzono dnia 04.10.2021
28 września uczniowie klas 8e i 8 d odwiedzili Muzeum w Sztutowie, powołane z inicjatywy więźniów byłego niemieckiego  obozu koncentracyjnego.Poznali tragiczną historię tego miejsca, na własne oczy zobaczyli warunki w jakich żyli.Pamięć o nich musi trwać  w żywych...
czytaj dalej... na temat: Sztutowo i Hevelianum

Sprzątanie świata

Utworzono dnia 22.09.2021

Nasza szkoła w akcji ,,Sprzątanie świata’’ bierze udział od 25 lat, a więc od początku jej istnienia.Tak było również i w tym roku. Tę tegoroczną dodatkowo wspierał szkolny projekt edukacyjny ,,Myślę, więc nie śmiecę’’. Hasło to doskonale definiuje współczesnego młodego człowieka, który wie I rozumie, że jest częścia przyrody, a więc jest za nią współodpowiedzialny. Koordynatorką przedsięwzięcia była Magdalena Lassmann. W dniach 13-17września  chętne do udziału w akcji klasy, wraz z wychowawcami, wyruszały w okolice szkoły żeby oczyszczać teren ze śmieci.

czytaj dalej... na temat: Sprzątanie świata

Wycieczka do Bydgoszczy

Utworzono dnia 21.09.2021

W dniu 15.09.2021 klasy 7d i 7e wzięły udział w wycieczce do Bydgoszczy. Uczniowie  poszerzyli też swoją wiedzę na temat II wojny światowej zwiedzając poniemiecką fabrykę materiałów wybuchowych DAG Bromberg.  Siódmoklasiści zobaczyli ciekawe miejsca na Starym Mieście ,   którego początki sięgają średniowiecza.  Warto wiedzieć, że Bydgoszcz przecina 18 południk długości geograficznej wschodniej i  łączy Bydgoszcz z takimi miastami jak Sztokholm czy Kapsztad.

czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Bydgoszczy

Wielki Maraton Czytelniczy

Utworzono dnia 21.09.2021

Biblioteka szkolna  zaprasza do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym 2021/2022. W tym roku siedem lektur i siedem testów. Uczniowie zmagają się w trzech grupach wiekowych: „Spotkacie nowych przyjaciół" – klasy 2-3 szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" – klasy 4-6 szkół podstawowych „W lustrze książki" – klasy 7-8 szkół podstawowych.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca września, każdy z uczestników zobowiązany jest do ostatniego dnia września dostarczyć do biblioteki szkolnej zgodę rodzica na przetwarzanie danych osobowych.

Poniżej publikujemy listę lektur na wrzesień (test w październiku), w załącznikach alfabetyczny spis lektur na cały rok, regulamin konkursu, zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Zgodę w wersji papierowej można również odebrać w bibliotece.

 

 

czytaj dalej... na temat: Wielki Maraton Czytelniczy

Ostatnie pożegnanie

Utworzono dnia 20.09.2021

  Dyrekcja oraz pracownicy
   Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie

  składają szczere wyrazy współczucia

  Panu Piotrowi Wojciechowskiemu 

  z powodu śmierci żony.

czytaj dalej... na temat: Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Utworzono dnia 20.09.2021

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 16 września 2021r. odeszła na wieczny odpoczynek

                           Śp. Teresa Kawecka

  długoletni pracownik Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie.

Pogrążonej w smutku rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

                                        Dyrekcja oraz pracownicy SP11 w Wejherowie

czytaj dalej... na temat: Ostatnie pożegnanie

Spektakl proekologiczny "DUSZA LASU" w WCK

Utworzono dnia 15.09.2021

  W dniu 14.09.2021 r. uczniowie klas I- III mieli okazję obejrzeć w Wejherowskiej Filharmonii przedstawienie pt. „Dusza lasu”. Miało ono charakter wesołej zabawy oraz interakcji z publicznością. Poruszyło wiele ważnych kwestii ekologicznych jak: zanieczyszczenie powietrza i lasów, segregacja odpadów, ochrona środowiska. Przesłaniem była również zachęta do sadzenia drzew. 

Dzieciom spektakl bardzo się podobał. Była to kolejna akcja KLIMATycznego Wejherowa, w której nasza szkoła wzięła udział. 

czytaj dalej... na temat: Spektakl proekologiczny "DUSZA LASU" w WCK

Projekt edukacyjny " Ja w internecie"

Utworzono dnia 15.09.2021

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą uczestniczą w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?”. Podczas 8 lekcji poznają podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nasze zachowanie w Internecie. Nauczą się, jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Dowiedzą się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie.

Na pierwszych zajęciach klasa aktywnie pracowała w grupach, wszyscy zostali zapoznani z różnicą pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką.

Bezpieczne dokarmianie ptaków- w ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie

Utworzono dnia 13.09.2021

W dniu 13 września 2021r. klasa 7d miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach pt. „ Bezpieczne dokarmianie ptaków” organizowanych przez Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Zajęcia odbyły się w Parku Majkowskiego i prowadzone były przez pracownika Gdańskiego ogrodu zoologicznego p. Andrzeja Gutowskiego. Uczniowie dowiedzieli się jaki pokarm jest dla ptaków bezpieczny i jakie gatunki  mogą spotkać podczas spacerów. Odwiedziliśmy również bieliki i pelikana które są stałymi mieszkańcami parku. Nadmienić należy,  iż jest to kolejna propozycja w ramach akcji "KLIMATycznie w Wejherowie"

 
czytaj dalej... na temat: Bezpieczne dokarmianie ptaków- w ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie

POla nadziei

Utworzono dnia 07.10.2021, 14:43

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty

KLIMATycznie w Wejherowie

KLIMATycznie w Wejherowie – spotkania w bibliotece

Program rządowy 'Poznaj Polskę"