Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z życia klas

AKTUALNOŚCI:

Wycieczki 6 b

Utworzono dnia 12.07.2021

Uczniowie z klasy 6b wzieli udział w wycieczkach „Szlakiem Kaszubskich Nut” oraz w zabawach integracyjnych w Parku A. Majkowskiego. Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie klasa poznała zabytki i ciekawe miejsca Wejherowa, a później wszyscy ochłodzili się pysznymi lodami. Podczas zabaw w parku było bardzo wesoło i każdemu towarzyszył wyśmienity nastrój.

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczki 6 b

Truskawkowe smoothie na ochłodę!

Utworzono dnia 16.06.2021

Klasa 7e potrafi sobie poradzić z upałami! Na zajęciach z wychowawcą obraliśmy zerwane wcześniej truskawki, następnie je umyliśmy by za chwilę wspólnie połączyć je z lodem i ulubionym jogurtem i orzeźwić się w upały!

Zachęcamy wszystkich do dbania o zdrowe nawyki żywieniowe oraz pomysłowego radzenia sobie z ciepłem w przestrzeni szkolnej. Służymy radą!

Poniżej znajduje się galeria zdjęć, na których widać kolejne etapy pracy nad koktajlem.

Monika Lidzbarska

czytaj dalej... na temat: Truskawkowe smoothie na ochłodę!

Klasowy Dzień Gofra!

Utworzono dnia 15.06.2021

Wiejskie jajka, dobra mąka, trochę oleju, proszek do pieczenia, cukier wanilinowy i mleko… Do tego ulubiony dżem, niezastąpiona Nutella, owoce z warzywniaka, albo z puszki.

Nie ma nic lepszego dla klasy 7e na zajęciach z wychowawcą jak wspólna integracja przy pieczeniu gofrów!

Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której udokumentowaliśmy przebieg naszych działań.

 

czytaj dalej... na temat: Klasowy Dzień Gofra!

Kanapka dla Alcesta

Utworzono dnia 23.04.2021

Klasa 4c na lekcjach języka polskiego poznaje Mikołajka i jego przyjaciół. Są to bohaterowie serii książek René Goscinny'ego, które zilustrował niezastąpiony Jean-Jacques Sempé.

Szkolnym kolegą głównego bohatera opowiadań jest między innymi Alcest. Wiemy o nim, że… bardzo lubi jeść. W związku z tym przygotowaliśmy dla niego wyśmienite kanapki. Po przygotowaniu składników, przystąpiliśmy do eksperymentowania w kuchni.

Spisaliśmy też nasze przepisy, wymieniliśmy się nimi. Ustaliliśmy, że pokażemy jeden z nich światu, a reszta receptur pozostanie ściśle tajna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której przedstawiamy relację z tego, co działo się na zdalnej lekcji języka polskiego.

Monika Lidzbarska

 

 

czytaj dalej... na temat: Kanapka dla Alcesta

Klasa 8d przeniosła Pana Tadeusza do świata komiksu!

Utworzono dnia 19.04.2021

Jak głosi ogólne przekonanie ósmoklasistów, ,,Pan Tadeusz” nie jest lekturą ani krótką, ani łatwą. Jedna spośród klas ósmych naszej szkoły miała w ostatnim czasie możliwość przekonać się o tym, że konteksty interpretacyjne utworu są dla nich na wyciągnięcie ręki. Wpierw w formie interaktywnych edukacyjnych zabaw i gier internetowych mogliśmy uporządkować swoją wiedzę na temat świata przedstawionego we fragmencie powieści. Na podstawie księgi ósmej i dziewiątej wielkiego dzieła polskiego wieszcza uczniowie stworzyli także swoje komiksy, których próbkę prezentujemy poniżej. Taka praca nad przyswojeniem i zrozumieniem treści lektury spodobała się każdemu!

Uczniowie klasy 8d wraz z polonistką

 

czytaj dalej... na temat: Klasa 8d przeniosła Pana Tadeusza do świata komiksu!

Wycieczka online po Gańsku!

Utworzono dnia 13.03.2021

Klasa 7e wraz z wychowawcą zakończyła dziś cykl godzin wychowawczych polegających na zwiedzaniu Gdańska w formie online. Pan Piotr Jaszczerski, wykwalifikowany przewodnik turystyczny przez trzy tygodnie opowiadał nam o tajnikach tego pięknego miasta. Wycieczka została podzielona na moduły, z których każdy był równie interesujący, co przydatny na lekcje historii, polskiego a nawet fizyki!

Poznaliśmy Postać Fahrenheita i Galileusza, przeszliśmy się ulicą Długi Targ pod Fontannę Neptuna i Dwór Artusa. W Bazylice Mariackiej przyglądaliśmy się zegarowi astronomicznemu. Ostatnie spotkanie dotyczyło obrazu Hansa Memlinga, który mogliśmy oglądać pod lupą! Zachwycił nas widok wszystkich jego szczegółów i tłumaczenie sensów metaforycznych.

Mamy też w planach wybrać się w przyszłości do Gdańska i spotkać się z p. Piotrem w rzeczywistości offline po to, żeby zwiedzić Gdańsk z kartami pracy w ręku.

 Monika Lidzbarska

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka online po Gańsku!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty

KLIMATycznie w Wejherowie

KLIMATycznie w Wejherowie – spotkania w bibliotece