Spektakl teatralny "Balladyna" Juliusza Słowackiego w Teatrze Miejskim w Gdyni

Uczestnicy wycieczki przed budynkiem teatru. Ściana w caości ozdobiona kolorowym grafili. Oprócz tego napis: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza oraz zdanie: Urzeć ze śmiechu, Balladyna Kopenhaga.

28 listopada 2023 r. klasy 7b, 7c i 7d wybrały się do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na spektakl teatralny "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Dzień później w ich ślady poszły klasy 7a, 7e, 8b i 8c. Przedstawienie wyreżyserowane przez Jacka Bałę bierze udział w III Edycji Konkursu na Inscenizację dawnych dział literatury polskiej „Klasyka żywa”.

Uczniowie mieli okazję poznać losy tytułowej bohaterki dramatu romantycznego Balladyny i jej siostry Aliny. Między siostrami rozpoczęła się rywalizacja o serce Kirkora, a ta uruchomiła lawinę niepowstrzymanych zdarzeń. Władzę przejęła Balladyna, którą zawładnęła żądza korony, to z kolei popchnęło ją do okrutnych czynów. W konsekwencji wielu straciło życie, niektórzy władzę a inni godność. Historia bohaterek, wątki baśniowe, czary, legendy oraz zacięta walka o koronę wzbudziły w uczniach zainteresowanie oraz niezapomniane emocje.

Opiekunkami grupy były panie: Izabella Polańska, Ewa Woźniak, Dorota Cyplik, Monika Lidzbarska, Agnieszka Lesner, Iwona Grzenkowicz

Balladyna - plakat spektaklu. Na pierwszy planie dwie aktorki w wiankach, ubrane wpółcześnie - dzinsy, skórzana kurta, w tle twarz mężczyzny. Napis "Balladyna", logo Tatru Miejskiego w Gdyni oraz Miasta Gdynia.

Rzędy krzeseł na teatralnej widowni. Pierwszy plan - pięć rzędów wypelnionych młodzieżą. Z tyłu kilka rzędów przerwy i znowu grupa młodzieży.

Grupa młodzieży przed budynkiem. Ściana budynku pokryta graffiti. Na ścianie wisi plakat promujący spektakl, napis: Michael Frayn "Kopenhaga".