4b i 5e w Centrum Nauki Experyment

Kolaż dwch zdjęć. Na pierwszym dzieci przy stołach, przed nimi buteleczki z odczynnikami. Na drugim uczniowie kręca dużym kołem.

23.11.2023 klasy 5e i 4b odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Uczniowie poza standardowym korzystaniem z interaktywnej wystawy (np. Niewidoczne siły, Kierunek zdrowie, Akcja człowiek, Zmienność organizmów) brali udział w zajęciach, na których stali się małymi detektywami. Daktyloskopia, odczynniki, krypteks - te pojęcia nie są im już obce, grupy krwi i ich wzajemne reakcje też nie są już tajemnicą. Rozwiązywanie zagadek na zajęciach oraz samodzielne zabawy dostępnymi na wystawie narzędziami sprawiły wszystkim sporo frajdy. Uczniowie wracali do szkoły uśmiechnięci, zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości. Opiekunkami wycieczki były panie: Barbara Kamień, Anna Gazarkiewicz, Monika Sitko.

Kolaż czterech zdjęć. Na pierwszym dzieci bawią się przy okrągłym blacie z ruchomymi elementami, podpis narzędzia: Zmienność organizmów. Na drugum zdjęciu uczniowie siedzą przy stłach w okrągłej sali, wszyscy patrzą w jednym kierunku, najprawdopodobniej na niewidocznego na zdjęciu prowadzącego zajęcia. Zdjęcie trzecie to zabawa na wystawie, widać dzieci i budkę telefoniczną. Zdjęcie czwarte: przy stole dziewczynka świeci w ciemności latarką z promieniami UV.

Kolaż czterech zdjęć. Zdjęcie 1: cztery uczennice i nauczycileka pozują do zdjęcia, przed nimi stół i drewniana skrzynka. Zdjęcie 2: wóch chlopców prelea ciecz z butelki do próbówki. Zdjęcie 3: prezentacja multimedialna wyświetlana naścienie, dzieci patrzą na obraz przedstawiający wiadomości o grupach krwi, wśród uczniów pan prowadzący zajęcia. Zdjęcie 4: trzech chłopców, na stole gazeta i krypteks.