Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z życia klas

AKTUALNOŚCI:

Kanapka dla Alcesta

Utworzono dnia 23.04.2021

Klasa 4c na lekcjach języka polskiego poznaje Mikołajka i jego przyjaciół. Są to bohaterowie serii książek René Goscinny'ego, które zilustrował niezastąpiony Jean-Jacques Sempé.

Szkolnym kolegą głównego bohatera opowiadań jest między innymi Alcest. Wiemy o nim, że… bardzo lubi jeść. W związku z tym przygotowaliśmy dla niego wyśmienite kanapki. Po przygotowaniu składników, przystąpiliśmy do eksperymentowania w kuchni.

Spisaliśmy też nasze przepisy, wymieniliśmy się nimi. Ustaliliśmy, że pokażemy jeden z nich światu, a reszta receptur pozostanie ściśle tajna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której przedstawiamy relację z tego, co działo się na zdalnej lekcji języka polskiego.

Monika Lidzbarska

 

 

czytaj dalej... na temat: Kanapka dla Alcesta

Klasa 8d przeniosła Pana Tadeusza do świata komiksu!

Utworzono dnia 19.04.2021

Jak głosi ogólne przekonanie ósmoklasistów, ,,Pan Tadeusz” nie jest lekturą ani krótką, ani łatwą. Jedna spośród klas ósmych naszej szkoły miała w ostatnim czasie możliwość przekonać się o tym, że konteksty interpretacyjne utworu są dla nich na wyciągnięcie ręki. Wpierw w formie interaktywnych edukacyjnych zabaw i gier internetowych mogliśmy uporządkować swoją wiedzę na temat świata przedstawionego we fragmencie powieści. Na podstawie księgi ósmej i dziewiątej wielkiego dzieła polskiego wieszcza uczniowie stworzyli także swoje komiksy, których próbkę prezentujemy poniżej. Taka praca nad przyswojeniem i zrozumieniem treści lektury spodobała się każdemu!

Uczniowie klasy 8d wraz z polonistką

 

czytaj dalej... na temat: Klasa 8d przeniosła Pana Tadeusza do świata komiksu!

Wycieczka online po Gańsku!

Utworzono dnia 13.03.2021

Klasa 7e wraz z wychowawcą zakończyła dziś cykl godzin wychowawczych polegających na zwiedzaniu Gdańska w formie online. Pan Piotr Jaszczerski, wykwalifikowany przewodnik turystyczny przez trzy tygodnie opowiadał nam o tajnikach tego pięknego miasta. Wycieczka została podzielona na moduły, z których każdy był równie interesujący, co przydatny na lekcje historii, polskiego a nawet fizyki!

Poznaliśmy Postać Fahrenheita i Galileusza, przeszliśmy się ulicą Długi Targ pod Fontannę Neptuna i Dwór Artusa. W Bazylice Mariackiej przyglądaliśmy się zegarowi astronomicznemu. Ostatnie spotkanie dotyczyło obrazu Hansa Memlinga, który mogliśmy oglądać pod lupą! Zachwycił nas widok wszystkich jego szczegółów i tłumaczenie sensów metaforycznych.

Mamy też w planach wybrać się w przyszłości do Gdańska i spotkać się z p. Piotrem w rzeczywistości offline po to, żeby zwiedzić Gdańsk z kartami pracy w ręku.

 Monika Lidzbarska

 

czytaj dalej... na temat: Wycieczka online po Gańsku!

Klasa 7e i 7h na tropie kontekstów interpretacyjnych do ,,Trenów” Jana Kochanowskiego

Utworzono dnia 05.03.2021

W klasie siódmej przewidziano programem nauczania omówienie treści kilku tekstów z cyklu utworów żałobnych, które Jan Kochanowski napisał po śmierci kochanej córki Orszuli. Jak przybliżyć młodzieży renesansowy tekst tak, aby dobrze go zrozumieli? Zdaniem metodyków nauczania języka polskiego trzeba odnaleźć kontekst bliski młodym ludziom. I w naszej szkole tak się właśnie stało.

Poszukaliśmy w dostępnych źródłach piosenek traktujących o śmierci. Jedna z nich zainspirowała nas do stworzenia polonistycznego projektu klasowego. ,,Na szczycie” to utwór GrubSona napisany po niespodziewanej śmierci jego przyjaciół. W artystyczny sposób przedstawił on samą śmierć i wizję tego, dokąd wszyscy zmierzamy. Tekst jest bogaty w środki poetyckie, zaskakuje sposobem obrazowania, dlatego był dobrym materiałem badawczym.

Zachęcamy do wysłuchania piosenki https://www.youtube.com/watch?v=6BnT_wkuMBA i obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących prace wykonane przez uczniów.

Monika Lidzbarska

 

czytaj dalej... na temat: Klasa 7e i 7h na tropie kontekstów interpretacyjnych do ,,Trenów” Jana Kochanowskiego

"Razem na Święta" - klasa 6B

Utworzono dnia 21.12.2020

Uczniowie klasy 6B aktywnie włączyli się do akcji organizowanej przez MEN - „Razem na Święta”. Przygotowali upominki: ozdoby świąteczne, pierniczki, którymi podzielą się z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Uczniowie podczas obdarowywania bliskich zachowają dystans społeczny i będą postępowali zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

 

czytaj dalej... na temat: "Razem na Święta" - klasa 6B

Klasa 6b, warsztaty kreatywne na godzinie wychowawczej

Utworzono dnia 15.10.2020

Klasa 6 b na godzinie wychowawczej, podczas warsztatów kreatywnych wykonała kartki okolicznościowe dla nauczycieli. Wszyscy starali się, aby każda praca była oryginalna i wyjątkowa.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 6 b dziękują Nauczycielom za każdą lekcję, za każdą radę i rozmowę oraz życzą wszystkiego co najlepsze :)

 

czytaj dalej... na temat: Klasa 6b, warsztaty kreatywne na godzinie wychowawczej

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty