Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z życia klas

AKTUALNOŚCI:

"Razem na Święta" - klasa 6B

Utworzono dnia 21.12.2020

Uczniowie klasy 6B aktywnie włączyli się do akcji organizowanej przez MEN - „Razem na Święta”. Przygotowali upominki: ozdoby świąteczne, pierniczki, którymi podzielą się z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Uczniowie podczas obdarowywania bliskich zachowają dystans społeczny i będą postępowali zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

 

czytaj dalej... na temat: "Razem na Święta" - klasa 6B

Klasa 6b, warsztaty kreatywne na godzinie wychowawczej

Utworzono dnia 15.10.2020

Klasa 6 b na godzinie wychowawczej, podczas warsztatów kreatywnych wykonała kartki okolicznościowe dla nauczycieli. Wszyscy starali się, aby każda praca była oryginalna i wyjątkowa.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 6 b dziękują Nauczycielom za każdą lekcję, za każdą radę i rozmowę oraz życzą wszystkiego co najlepsze :)

 

czytaj dalej... na temat: Klasa 6b, warsztaty kreatywne na godzinie wychowawczej

Kwitnąca lipa w lutym!

Utworzono dnia 26.02.2020

Kochanowski na języku polskim? Tak! Wartości uniwersalne w poezji renesansu? Tak! Nauka poprzez zabawę? Tak! Gdzie? W Naszej Szkole! W klasie 7D!

Lekcje języka ojczystego wcale nie muszą być nudne! Wystarczy fraszka Jana Kochanowskiego ,,Na lipę”, aby przenieść się myślami do cieplejszych letnich dni, kiedy słońce praży a schować przed nim się można tylko pod ogromnym drzewem.

Po udowodnieniu, że tekst fraszki Jana Kochanowskiego jest podobny do typowych tekstów reklamowych, zapoznaliśmy się z właściwościami prozdrowotnymi naparu z lipy. Tekst informacyjny z Zielnika Polskiego zmusił nas do powtórki z biologii. Szybka klasówa z działania dobroczynnego niektórych składników kwiatostanu lipy poszła nam niebywale dobrze. Lekcja nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie parzenie herbaty zgodnie z dołączoną instrukcją oraz późniejsza degustacja esencji posłodzonej odrobiną miodu z podlaskiej pasieki regionalnej. Po raz kolejny przydały nam się nasze ulubione kubki i szklanki.

Ciekawe, kiedy kolejnym razem damy się ponieść wyobraźni i połączymy lekcje polskiego z praktyką dbania o zdrowie? Mamy nadzieję, że już niedługo!

 

czytaj dalej... na temat: Kwitnąca lipa w lutym!

Wigilia w klasie 5b

Utworzono dnia 12.01.2020

Dnia 20 grudnia 2019 r. odbyła się Wigilia w klasie 5b. Wszyscy podzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy, obdarowali się upominkami, a potem zasiedli do pięknie udekorowanego stołu. Dziewczynki przygotowały wspaniałą niespodziankę, przyniosły gitary, zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy i akompaniowały podczas wspólnego śpiewania.

 

czytaj dalej... na temat: Wigilia w klasie 5b

Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców i Dziewcząt z klasy 4 a

Utworzono dnia 13.12.2019
Dnia 10.12.2019 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 odbył się towarzyski Turniej Mini Piłki Ręcznej chłopców oraz dziewcząt rocznika 2009/2010. Wśród zaproszonych gości znalazły się drużyny z SP nr 6,SP Orle,SP Bolszewo oraz SSP Nowy Dwór Wejherowski. Szkolną drużynę chłopców prowadził Pan Grzegorz Behrendt a drużynę dziewcząt Pani Adriana Czurgiel.
W kategorii dziewcząt
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Orla
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 z Wejherowa
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 11
IV miejsce SP z Bolszewa
W kategorii chłopców
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 11
II miejsce SP z Orla
III miejsce SP z Bolszewa
IV miejsce SSP Nowy Dwór Wejherowski
 
czytaj dalej... na temat: Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców i Dziewcząt z klasy 4 a

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty