Święto patrona szkoły, Teodora Bolduana

Święto patrona szkoły

27 października 1984 r. naszej szkole nadano imię przedwojennego burmistrza miasta Wejherowa, Teodora Bolduana. W połowie października 1939 r. naziści zamordowali go w lesie za Wejherowem . W latach siedemdziesiątych mieszkańcy naszego miasta postawili w tym miejscu obelisk ku czci tego zasłużonego obywatela.

Nasza szkoła w ostatnich dniach października obchodzi Dni Patrona. Z tej okazji odbywają się turnieje wiedzy na temat burmistrza, konkursy plastyczne i wycieczki do obelisku.

27 października miejsce mordu odwiedzili pierwszoklasiści poznając zarys historyczny związany z patronem, jego zasługi dla miasta upamiętniając go minutą ciszy, zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów.

Święto patrona szkoły