Projekt "Śladami Mariana Mokwy. W stronę nadmorskiej tożsamości."

Plakat z wystawy prac Mariana Mokwy
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w działaniach edukacyjnych realizowanych w ramach organizowanego przez WCK projektu pod nazwą Śladami Mariana Mokwy. W stronę nadmorskiej tożsamościMarian Mokwa był jednym z najbardziej rozpoznawalnych marynistów XX-wiecznej Polski. W zeszłym roku szkolnym uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych mieli możliwość poznać biografię oraz twórczość marynistyczną Mariana Mokwy. W bieżącym roku szkolnym uczniowie przejawiający zdolności plastyczne wzięli udział w warsztatach malarstwa olejnego i techniką akwareli prowadzonych w Filharmonii Kaszubskiej przez nauczycieli Liceum Plastycznego w Orłowie. Ekspozycja prac młodych twórców towarzyszyła większemu wydarzeniu- wystawie wybranych dzieł Mariana Mokwy. Wydarzenie to odbyło się 13 października 2022 roku w Filharmonii Kaszubskiej. Rozpoczęło się prelekcją dotyczącą twórczości Mariana Mokwy, którą poprowadził Pan Wojciech Zmorzyński, a zwieńczeniem była wystawa dzieł mistrza w galerii i prac młodych twórców z terenu Wejherowa w foyer WCK.
           Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyli wybrani uczniowie klas siódmych i ósmych.
W warsztatach malarstwa olejnego prowadzonych pod okiem Józefa Piotra Karczewskiego:
1.     Emilia Pionk z klasy 8 g
2.     Izabela Kummer z klasy 8a
W warsztatach techniką akwareli pod nadzorem Tomasza Sójki:
  1. Ignacy Korczyński z klasy 7a
  2. Kalina Stark z klasy 8h
Gratulujemy naszym uczniom tak wspaniałych efektów pracy!
Projekt realizowany jest przez Wejherowskie Centrum Kultury i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.
Pejzarz morski
Obrazy przedstawiające morze
Obraz przedstawiający plażę i morze
Obraz o tematyce marynistycznej