Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W 2018 nasza szkoła realizowała Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.  Przykładowe przedsięwzięcia zrealizowane w tym czasie to projekty: "Moc książki"- biblioterapia w pracy z dzieckiem, "Czytanie jest fajne" – zajęcia plastyczne, gry, łamigłówki, listy, "Książka ma głos"- głośne czytanie najmłodszym. Przez cały okres trwania programu kontynuowano współpracę z bibliotekami: miejską, powiatową, pedagogiczną, wojewódzką. Organizowano liczne konkursy (literackie, krzyżówkowe, plastyczne, recytatorskie).

Dzięki otrzymanym funduszom udało się wzbogacić księgozbiór szkolny o 559 pozycji. Złożenie zamówienia i wybór tytułów poprzedzone zostały przeprowadzeniem ankiet wśród rodziców i uczniów (na temat nowości wydawniczych i preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży.) Wśród zakupionych tytułów największe zainteresowanie wzbudziły:

E. Michael Momo

B. Kosmowska Niezłe ziółko

M. Szczygielski Czarownica piętro niżej

R. Piątkowska Która to Malala?

J. Gough Królik i misia

S. Lomp Absolutnie dziki wyścig

K. Rundell Dachołazy

E. Walden Horse Club

Star Wars. Nowa kolekcja bajek

J.K.Rowling Harry Potter i przeklęte dziecko

J.K.Rowling Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

N. Bruel Zły kocurek. Wielki dzień szczeniaczka

A. Suchowierska Milenka

A. Onimichowska Dzień czekolady

A. Wajrak Lolek

P. Wechterowicz Proszę mnie przytulić

P. Wechterowicz Uśmiech dla żabki

C. Flood Jak dobrze mieć sąsiadów

H. Webb Strażnicy zamku Penhallow

M. Witcher Dziewczynka z szóstego księżyca

C. Hill Myśleć jak koń

S. Töringe O duchu, który się bał

M. Szygielski Za niebieskimi drzwiami

K. Ohlsson Szklane dzieci

J. Drzewiecka Niepowszedni

C. Vizzini Dom Tajemnic

M. Myst Mała zła książka

D. Walliams Wielka ucieczka dziadka

D. Walliams Babcia rabuś

D. Walliams Chłopak w sukience

Oprócz wyżej wymienionych pozycji wśród zakupów znalazło się wiele serii, np. Tajemnice... M. Widmark, Nelly Rapp M. Widmark, seria dla najmłodszych: Czytam sobie…, Wojownicy E. Hunter, Czerwona Królowa V. Aveyard, Magiczne drzewo A. Maleszka, Spirit Animals B. Mull, Kroniki JaaruA. Faber, Nela – mała reporterka M.Wojciechowska. Zakupiono cieszące się zainteresowaniem komiksy Sisters, liczne ksiązki związane z grą Minecraft. Nie zabrakło tytułów podejmujących poważne i trudne tematy, np. Hebanowe serce R. Piątkowska, Bajka o wojnie J. Rudniańska, Oleś i Pani Róża A. Janko, Okularki E. Madeyska, Cudowny chłopak R.J. Palacio etc.

Zapraszamy do biblioteki! :)

Utworzono dnia 26.03.2019, 16:21

Grudzień 2020