Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Udział w projekcie

Utworzono dnia 10.09.2020

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w projekt przygotowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Wejherowie. W czasie pandemii od marca do czerwca współtworzyli zadania do gry mobilnej „Balladyna: the Kirkor edition”. Mogli sami konstruować zadania w oparciu o lekturę. Wykazali się niezwykłymi umiejętnościami z zakresu literatury, a także z punktu widzenia informatycznego. Była to dla nich doskonała lekcja obcowania z literaturą.

 

Materiały ze strony internetowej:

http://www.wejherowo.pl/artykuly/czytanie-narodowe-balladyny-w-deszczu-a7440.html?fbclid=IwAR0fO4ZnESLIWOJQ3pHktTNgDjheSxiVP0I_EJl1v8ahfXGUMkooOmpgrTw

Polecamy uwadze fragment:

Przypomnijmy, że dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 11 w Wejherowie, innowacyjny projekt „Smart-Lektury”. Pierwszą Smart-Lekturą była właśnie „Balladyna”, do której wypracowano scenariusz miejskiej gry mobilnej o nazwie „Balladyna: the Kirkor edition”. Godne podkreślenia jest to, że w pierwszym etapie powstawania projektu, czyli w okresie pandemicznym i pracy zdalnej, młodzież sama tę grę przygotowywała. Pracowały nad tym trzy drużyny (zespoły) opracowując trzy różne wersje, które następnie zostały skompilowane w całość. Premierowa rozgrywka tej gry odbyła się w ramach Narodowego Czytania „Balladyny” a sama gra zostanie później udostępniona wszystkim i każdy zainteresowany będzie mógł z niej skorzystać.

Dyrektor biblioteki podkreśla, że podziękowania należą się nie tylko wytrwałym aktorom-amatorom obu grup teatralnych za udział w Narodowym Czytaniu, ale również Szkole Podstawowej nr 11, zwłaszcza dyrektor Wiolecie Podolskiej i nauczycielkom - Marzenie Hennig i Agnieszce Lesner, opiekunkom kół zainteresowań, które zaangażowały się w pracę nad przygotowaniem mobilnej gry miejskiej pt. „Balladyna: the Kirkor edition”.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty