PRZYWRÓĆMY NASZĄ ZIEMIĘ

Utworzono dnia 21.04.2021

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi już po raz drugi odbyły się w trybie zdalnym. Nauczyciele biologii i geografii zaproponowali uczniom udział w konkursach, które nawiązywały do hasła obchodów. Uczniowie klas IV – V mogli wykonać pracę artystyczną z plastikowych nakrętek. Starsi (klasy VI – VIII) tworzyli plakaty. Natomiast wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi dosłownie „przywracali naszą Ziemię”. Zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice wyruszyli niejednokrotnie całymi rodzinami na spacer do lasu, na łąkę albo na pobliskie osiedle. Wracali z pełnymi workami śmieci i fotografiami. Zadanie polegało na dokonaniu metamorfozy fragmentu naszej Ziemi. Wykonywali dwa zdjęcia: na jednym przedstawiali zaśmiecone krajobrazy, na drugim to samo miejsce już bez naszych ludzkich śladów.

Najlepsze prace zostały nagrodzone.

KONKURS NA PRACĘ Z PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

I miejsce – Bartłomiej Królak klasa 4e

Maksymilian Sonnenberg klasa 5c

Nie przyznano drugiego i trzeciego miejsca

KONKURS NA PLAKAT

I miejsce – Iga Ulatowska klasa 8b

II miejsce – Zofia Bogusz klasa 6g

Nie przyznano trzeciego miejsca

KONKURS FOTOGRAFICZNY

I miejsce – Alicja Dąbrowska, klasa 4e

II miejsce – Oliwia Byczk klasa 6f

III miejsce – Martyna Melcer klasa 6h, Hubert Burchacz klasa 6b

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

Przez cały tydzień lekcje biologii i geografii prowadzone były w nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów. Uczniowie brali udział w prezentacji filmów, wykonywali zadania interaktywne, dyskutowali o swoim wkładzie w realizację hasła: Przywróćmy naszą Ziemię.

Wszystkim naszym uczniom a także ich rodzicom bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie i zaangażowanie w nasze projekty.

Utworzono dnia 21.04.2021, 22:03