Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przemówienie

Utworzono dnia 26.06.2020

Drodzy Uczniowie, Absolwenci,

Szanowni Rodzice, Opiekunowie,

 

          Dzisiaj zakończenie roku szkolnego, zupełnie innego niż wszystkie dotąd. Nie miałam sposobności osobiście przekazać wszystkim gratulacji i podziękowań, dlatego pozwoliłam sobie w tej formie zwrócić się do Uczniów, Rodziców, Nauczycieli.

          Za progiem czekają wakacje, przygoda, upragniona chwila wytchnienia od nauki i wielu szkolnych obowiązków, które wypełniły niejeden dzień i wieczór. I tak minęło wiele dni szarych, zwyczajnych i wyjątkowych, aż nadszedł moment pożegnania.

         W szkole nie jest ważne, skąd przyszedłeś, liczy się człowiek i to, jaki ma pomysł na siebie. Ile pracy wkłada w pokonanie swych słabości, przezwyciężenie trudności i odniesienie sukcesu. Każda praca, każdy wysiłek podjęty dla pokonania trudności zasługują na uznanie i pokazanie innym, że można wznieść się ponad przeciętność i pokonać zwyczajność. Rzetelna nauka uczy uczciwości, obowiązkowości i  pracowitości, pozwala zyskać szacunek do siebie samego.

          W szkole szczególnie dobrze czują się ci, którzy mają marzenia, są pracowici, kreatywni, nie boją się wyzwań i potrafią im sprostać. Ludzie poświęcający swoje życie realizacji pasji czy jest to nauka, sport, czy sztuka wyrastają na ludzi szlachetnych, nieprzeciętnych, którzy pragną z życia czerpać dla siebie jak najwięcej, a innym dawać poczucie satysfakcji i przekonanie, że każda praca ma sens, jeśli wykonywana jest dobrze.

„Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia, miłości i pragną odnieść sukces". Jestem głęboko przekonana, że Wy – Drodzy Uczniowie- taki sukces odniesiecie. Różne będzie nosił imiona: ciekawa szkoła, wymarzona praca, kochająca rodzina, ale zawsze będzie on Waszym dziełem i Waszym spełnieniem.

          Życie tak naprawdę właśnie teraz stoi przed Wami otworem. Musicie wkroczyć w nie zdecydowanym krokiem i nie bać się świata. Śmiało podejmować wyzwania i chwytać dzień, aby nasycić się jego urodą.

          Z tego miejsca dziękuję wychowawcom i nauczycielom, którzy starali się rozbudzić w swych wychowankach ciekawość świata i pasję do nauki.

          Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do zachęcenia innych  do myślenia, marzenia i poznawania. Ja w swoim życiu spotkałam wyjątkowych nauczycieli, którzy pokazali mi bogactwo świata i rozbudzili chęć poznawania. Wierzę głęboko w to, że Wy także takich przewodników myśli spotkaliście w tej właśnie szkole. Świadczą o tym Wasze ogromne sukcesy.

Codziennie staramy się nadać sens nauczaniu, dbać o wiarygodność, uczyć poczucia wartości i dobrych obyczajów, zachęcać do rywalizacji naukowej i sportowej - tylu cudownych i wspaniałych młodych ludzi.

          Nasze dzisiejsza pożegnanie to zarazem podsumowanie dorobku pracy wielu osób – rodziców, grona pedagogicznego i przede wszystkim pracy uczniów. Gratuluję sukcesów, wszelkich osiągnięć, które dają WAM poczucie, że nie zmarnowaliście lat spędzonych w tej szkole. Rodzicom dziękuję, że trwali przy swych dzieciach w chwili tryumfu i zwątpienia, że dodawali wiary, gdy ogarniało Was zwątpienie. Drodzy Rodzice bez Was, Wasze dzieci, nie osiągnęłyby tak wiele.

          Drodzy ósmoklasiści, to ostatnia moja nauka dla Was: idąc przez życie pamiętajcie, że zawsze musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. I choć nie wiecie, czy macie talent do życia, starajcie się życia nie zmarnować.

 

          Rodzicom dziękuję za wspieranie swych dzieci w zdalnym nauczaniu i serdeczne słowa, którymi dziękowali Państwo za pracę nauczycieli. Wszystkim życzę zdrowia i udanych wakacji.

Do zobaczenia.

 

  Z poważaniem

Wioleta Podolska

Zdjęcia

Utworzono dnia 28.06.2020, 19:34

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty