Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

KONKURSY BIBLIOTECZNE

Utworzono dnia 17.10.2021

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie czytelniczym. Uczestnicy podzieleni są na cztery kategorie wiekowe, każda z grup czyta wskazany specjalnie dla niej tytuł, potem należy rozwiązać test (do pobrania w...)

czytaj dalej... na temat: KONKURSY BIBLIOTECZNE

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Utworzono dnia 17.10.2021

WIELKI MARATON CZYTELNICZY

LISTA LEKTUR NA PAŹDZIERNIK 2021 (test w listopadzie)

• Spotkacie nowych przyjaciół (uczniowie klas II – III szkół podstawowych): Wojciech Kołyszko, Wstyd i latający śpiwór

• Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca (uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych): Paweł Beręsewicz, Tajemnica człowieka z blizną

• W lustrze książki (uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych): Roberty Beatty, Willa, dziewczyna z lasu

Miłej lektury!

czytaj dalej... na temat: WIELKI MARATON CZYTELNICZY

Ślubowanie klas pierwszych

Utworzono dnia 17.10.2021

6 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana.

Pierwszoklasiści złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Uczniowie przy sztandarze zostali pasowani na ucznia przez dyrektor szkoły Panią Wioletę Podolską, a pozostali uczniowie przez swoje wychowawczynie. Klasa I a- panią Katarzynę Budnik, klasa I b- panią Agatę Jakóbowską, klasa Ic- panią Katarzynę Wołczyńską, klasa I d- panią Ewelinę Klein, klasa I e- panią Katarzynę Szczepańską.

 

czytaj dalej... na temat: Ślubowanie klas pierwszych

Zbiórka charytatywna

Utworzono dnia 15.10.2021

Zbiórka charytatywna

Od 11 do 22 października zbieramy skarpetki,kapcie i klapki dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Gdańsku.Każdy może zostać niewidzialnym towarzyszem ich szpitalnej drogi przynosząc powyższe rzeczy w stanie nowym i w każdym rozmiarze.Podpisane (IMIĘ ,NAZWISKO,KLASA) dary zostawiamy w dedykowanym pudełku w przedsionku wejście główne do sekretariatu szkoły.

Zbiórkę prowadzi Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

Maraton czytelniczy

Utworzono dnia 11.10.2021

Pierwsze tegoroczne testy uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego odbędą się dnia 13.10.2021 r. (środa). Uczniów klas 2-3 zapraszamy o godzinie 13.10, uczniów klas 4-8 o 14.05. Zbiórka przy magazynie bibliotecznym.

Sprawdzamy znajomość lektur:

klasy II – III: Oziewicz Tina, Co robią uczucia

klasy IV – VI: Lem Stanisław, Trzej Elektrycerze, Uranowe uszy oraz Doradca króla Hydropsa [w tegoż:] Bajki robotów

klas VII – VIII: Lem Stanisław, Niezwyciężony

Do zobaczenia :)

czytaj dalej... na temat: Maraton czytelniczy

Regulamin konkursu "Piosenki edukacyjnej"

Utworzono dnia 08.10.2021

W załączniku znajduje się regulamin konkursu "Piosenki edukacyjnej Online" w SP11 w Wejherowie.

Próbna ewkuacja.

Utworzono dnia 08.10.2021

W dniu 07 października 2021 o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja ludzi z budynku.Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom za pomoc w sprawnej organizacji ewakuacji.

KLIMATycznie w Wejherowie

Utworzono dnia 08.10.2021

„Klimatycznie w Wejherowie”      

Nasza szkoła wzięła udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które przypadły na 16 - 22 września 2021 roku. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu było hasło ;, Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Zwieńczeniem tego tygodnia był przypadający na 22 września Dzień bez Samochodu.

W ramach akcji ,,Klimatycznie w Wejherowie” uczniowie klas czwartych na lekcjach techniki pogłębiali wiedzę z zakresu transportu publicznego. Swoją akcją zwrócili uwagę całej społeczności szkolnej na konieczność zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. By zachęcać do proekologicznych zachowań uczniowie na zajęciach wykonali prace plastyczne na temat zrównoważonej mobilności. Była to świetna okazja do zmiany przyzwyczajeń transportowych, korzystania z  ekologicznych form mobilności - transport zbiorowy, rower czy ruch pieszy, a jednocześnie przyjemna forma nauki poprzez zabawę i sztukę. 

 

Nauczyciele koordynujący: Kamila Bujak i Dorota Cyplik

czytaj dalej... na temat: KLIMATycznie w Wejherowie

Z pamięcią o Teodorze Bolduanie.

Utworzono dnia 07.10.2021

Z pamięcią o Teodorze Bolduanie.

Październik to w naszej szkole miesiąc pamięci o Naszym Patronie- Teodorze Bolduanie. W 1934 roku został on burmistrzem Wejherowa, który słusznie kojarzony jest z inwestycjami rozwojowymi miasta. Celem Teodora Bolduana była rozbudowa infrastruktury miejskiej. Pod jego rządami rozbudowywano sieć wodociągowo-kanalizacyjną, główne ulice zyskały nowoczesną nawierzchnię i oświetlenie. Korty tenisowe, baseny i stadion to również pomysł Burmistrza.

Teodor Bolduan został aresztowany przez Niemców zaraz po wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Przetrzymywano go w wejherowskim więzieniu i wedle przekazów historycznych wielokrotnie go poniżano. Bolduan zginął rozstrzelany w lesie niedaleko Wejherowa, w połowie października 1939 r. mając zaledwie 37 lat.

Właśnie z uwagi na kolejną rocznicę tego wydarzenia grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wybrała się na miejsce kaźni Burmistrza. Uporządkowaliśmy teren wokół obelisku, uprzątnęliśmy liście i usunęliśmy narastający mech. Zapaliliśmy też znicze i postawiliśmy kwiaty.

 

Marzena Hennig, Malwina Kołodziej-Łukasik, Monika Lidzbarska


 

czytaj dalej... na temat: Z pamięcią o Teodorze Bolduanie.

Europejski Dzien Języków Obcych - European Day of Languages.

Utworzono dnia 07.10.2021

European Day of Languages.

27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków obcych  i z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali liczne aktywności.

W klasach I-III przeprowadzono konkurs, w którym każda z klas miała jak najlepiej zaprezentować wylosowany kraj. Nasi milusińscy z pomocą wychowawców - koordynatorów całego przedsięwzięcia oraz rodziców, którzy  bardzo się zaangażowali w całą zabawę, znakomicie odzwierciedlili kulturę, zwyczaje i wszystko to co kojarzy się z danym krajem. Tego dnia na lekcjach języka angielskiego uczniowie zgłębiali wiedzę na temat europejskich krajów i tworzyli tematycznego Jamborda.

Uczniowie klas IV - VIII również postanowili dobrze się bawić tego dnia i na lekcjach języków obcych ozdabiali maseczki flagami wybranych przez siebie państw Europy. Nie zabrakło też zagranicznych, muzycznych przebojów, które umilały im przerwy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

POla nadziei

Utworzono dnia 07.10.2021, 14:43

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty

KLIMATycznie w Wejherowie

KLIMATycznie w Wejherowie – spotkania w bibliotece

Program rządowy 'Poznaj Polskę"