Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW Z RELIGII NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Utworzono dnia 04.08.2020

Klasa I

„Poznaję Boży świat” - podręcznik zgodny z programem nauczania „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18  Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa II

„Idziemy do Jezusa” podręcznik  zgodny z programem nauczania  „W rodzinie dzieci Bożych” nr AZ-1-01/12  Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa III

„Jezus jest z nami”  podręcznik zgodny z programem nauczania  „W rodzinie dzieci Bożych” nr AZ-1-01/12  Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa IV

Miejsca pełne BOGActw” podręcznik zgodny z programem nauczania  „Odkrywamy tajemnice Bożego świata” nr AZ-2-02/12  Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa V

„Spotkania uBOGAcające” podręcznik zgodny z programem nauczania  „Odkrywamy tajemnice Bożego świata” nr AZ-2-02/12  Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa VI

„Tajemnice BOGAtego życia” podręcznik zgodny z programem nauczania  „Odkrywamy tajemnice Bożego świata” nr AZ-2-02/12  Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa VII

„Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” podręcznik zgodny z programem nauczania „Kim jestem jako człowiek, kim chcę być jako chrześcijanin” nr AZ – 3 – 01/13 Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Klasa VIII

„Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”  podręcznik zgodny z programem nauczania „Kim jestem jako człowiek, kim chcę być jako chrześcijanin” nr AZ – 3 – 01/13 Wydawnictwo JEDNOŚĆ

 

czytaj dalej... na temat: WYKAZ PODRĘCZNIKÓW Z RELIGII NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Utworzono dnia 31.07.2020

Informujemy, że od dnia 31 lipca 2020, od godziny 7.00 można odbierać z sekretariatu szkoły zaświadczenia o wynikach egzaminu po klasie ósmej oraz jego trzy kopie. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego: posiadanie zakrycia na usta i nos oraz wcześniejszą dezynfekcję rąk. Przypominamy, że do dnia  04 sierpnia 2020 należy składać do szkół ponadpodstawowych oryginały dokumentów.

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Utworzono dnia 02.07.2020

Uruchomiony został nabór wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego. Termin składania wniosków upływa 31 lipca 2020 r. Aktualnie trwa nabór na stypendia: Stypendia dla uczniów uzdolnionych - współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, Stypendia dla uczniów uzdolnionych - finansowane ze środków województwa pomorskiego i Stypendia sportowe.

Stypendia w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej na rok szkolny 2020/2021

Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego.

Stypendia sportowe

 

czytaj dalej... na temat: Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Przemówienie

Utworzono dnia 26.06.2020

Drodzy Uczniowie, Absolwenci,

Szanowni Rodzice, Opiekunowie,

 

          Dzisiaj zakończenie roku szkolnego, zupełnie innego niż wszystkie dotąd. Nie miałam sposobności osobiście przekazać wszystkim gratulacji i podziękowań, dlatego pozwoliłam sobie w tej formie zwrócić się do Uczniów, Rodziców, Nauczycieli.

          Za progiem czekają wakacje, przygoda, upragniona chwila wytchnienia od nauki i wielu szkolnych obowiązków, które wypełniły niejeden dzień i wieczór. I tak minęło wiele dni szarych, zwyczajnych i wyjątkowych, aż nadszedł moment pożegnania.

         W szkole nie jest ważne, skąd przyszedłeś, liczy się człowiek i to, jaki ma pomysł na siebie. Ile pracy wkłada w pokonanie swych słabości, przezwyciężenie trudności i odniesienie sukcesu. Każda praca, każdy wysiłek podjęty dla pokonania trudności zasługują na uznanie i pokazanie innym, że można wznieść się ponad przeciętność i pokonać zwyczajność. Rzetelna nauka uczy uczciwości, obowiązkowości i  pracowitości, pozwala zyskać szacunek do siebie samego.

          W szkole szczególnie dobrze czują się ci, którzy mają marzenia, są pracowici, kreatywni, nie boją się wyzwań i potrafią im sprostać. Ludzie poświęcający swoje życie realizacji pasji czy jest to nauka, sport, czy sztuka wyrastają na ludzi szlachetnych, nieprzeciętnych, którzy pragną z życia czerpać dla siebie jak najwięcej, a innym dawać poczucie satysfakcji i przekonanie, że każda praca ma sens, jeśli wykonywana jest dobrze.

„Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia, miłości i pragną odnieść sukces". Jestem głęboko przekonana, że Wy – Drodzy Uczniowie- taki sukces odniesiecie. Różne będzie nosił imiona: ciekawa szkoła, wymarzona praca, kochająca rodzina, ale zawsze będzie on Waszym dziełem i Waszym spełnieniem.

          Życie tak naprawdę właśnie teraz stoi przed Wami otworem. Musicie wkroczyć w nie zdecydowanym krokiem i nie bać się świata. Śmiało podejmować wyzwania i chwytać dzień, aby nasycić się jego urodą.

          Z tego miejsca dziękuję wychowawcom i nauczycielom, którzy starali się rozbudzić w swych wychowankach ciekawość świata i pasję do nauki.

          Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do zachęcenia innych  do myślenia, marzenia i poznawania. Ja w swoim życiu spotkałam wyjątkowych nauczycieli, którzy pokazali mi bogactwo świata i rozbudzili chęć poznawania. Wierzę głęboko w to, że Wy także takich przewodników myśli spotkaliście w tej właśnie szkole. Świadczą o tym Wasze ogromne sukcesy.

Codziennie staramy się nadać sens nauczaniu, dbać o wiarygodność, uczyć poczucia wartości i dobrych obyczajów, zachęcać do rywalizacji naukowej i sportowej - tylu cudownych i wspaniałych młodych ludzi.

          Nasze dzisiejsza pożegnanie to zarazem podsumowanie dorobku pracy wielu osób – rodziców, grona pedagogicznego i przede wszystkim pracy uczniów. Gratuluję sukcesów, wszelkich osiągnięć, które dają WAM poczucie, że nie zmarnowaliście lat spędzonych w tej szkole. Rodzicom dziękuję, że trwali przy swych dzieciach w chwili tryumfu i zwątpienia, że dodawali wiary, gdy ogarniało Was zwątpienie. Drodzy Rodzice bez Was, Wasze dzieci, nie osiągnęłyby tak wiele.

          Drodzy ósmoklasiści, to ostatnia moja nauka dla Was: idąc przez życie pamiętajcie, że zawsze musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. I choć nie wiecie, czy macie talent do życia, starajcie się życia nie zmarnować.

 

          Rodzicom dziękuję za wspieranie swych dzieci w zdalnym nauczaniu i serdeczne słowa, którymi dziękowali Państwo za pracę nauczycieli. Wszystkim życzę zdrowia i udanych wakacji.

Do zobaczenia.

 

  Z poważaniem

Wioleta Podolska

 

czytaj dalej... na temat: Przemówienie

Klasa sportowa - rekrutacja na rok 2020/2021

Utworzono dnia 22.06.2020

KLASA SPORTOWA 2020/2021

 

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole po raz kolejny powstaje klasa sportowa o profilu piłki ręcznej. W klasie sportowej uczniowie realizują zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. W czasie zajęć pracujemy nad poprawą sprawności fizycznej oraz nad rozwojem psychicznym i emocjonalnym. Obok zagadnień z zakresu techniki i taktyki piłki ręcznej, realizujemy wiele dyscyplin sportowych między innymi: lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, unihokej, zajęć na pływalni oraz cały zakres materiału z podstawy programowej. Doskonalimy i uczymy dzieci nowych umiejętności poprzez gry i zabawy ruchowe. Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy, nauczyciele, a wysiłek fizyczny dostosowujemy do wieku i możliwości ucznia. Liczba godzin wychowania fizycznego jest równomiernie rozłożona w całym tygodniu nauki, by umożliwić dzieciom warunki do ćwiczeń i nauki. Rodziców uczniów klas 3, którzy chcieli by ich dzieci były w klasie sportowej, prosimy o zgłoszenie do wychowawców klas lub nauczycieli wychowania fizycznego Pani Adriany Czurgiel oraz Pana Grzegorz Behrendt ( wiadomość przez dziennik elektroniczny).

czytaj dalej... na temat: Klasa sportowa - rekrutacja na rok 2020/2021

WYMIANA MŁODZIEŻY

Utworzono dnia 18.06.2020

Szanowni Rodzice

Droga Młodzieży

Chcemy Was poinformować, że kolejny raz udało nam się zdobyć dofinansowanie do Polsko – Rosyjskiej Wymiany Młodzieży. Nasz projekt nosi tytuł: „Nasza planeta, nasze miejsce, nasza odpowiedzialność. Jak młodzież w Polsce i Rosji może dbać o przyszłość Ziemi?”. Zaproszenie do udziału kierujemy do uczniów klas VII i VIII. Jeżeli warunki epidemiczne pozwolą to realizację planujemy w miesiącu październiku. Wymiana ma odbyć się w obwodzie kaliningradzkim, w miejscowości Zielonogradsk i będzie trwać 5 dni, następnie Rosjanie będą gościć w Polsce również 5 dni. W programie są wycieczki do Kalinigradu i na Mierzeję Kurońską w Rosji. W Polsce będzie to Gdańsk, Hel i Łęczyce. Noclegi planujemy w hotelach. Warunkiem udziału w przedsięwzięciu jest posiadanie ważnego paszportu (co najmniej do maja 2021). Wyjazd wiąże się z odpłatnością 300 -400 zł.

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się mailowo do

wojciech.dobke@sp11wejherowo.pl

paulina.rominska@sp11wejherowo.pl

Szczegółowe informacje przekażemy bezpośrednio osobom zainteresowanym.

 

czytaj dalej... na temat: WYMIANA MŁODZIEŻY

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Utworzono dnia 17.06.2020

W czerwcu odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, oto lista najlepszych:

 

wynik bardzo dobry: 

Kamil Domarus  2b

 

wyróżnienia:

klasa3

Szymon Siedlecki 3e

Dominik Ciba        3e

Tomasz Mięskowski - Kornath     3e

Krzysztof Mięskowski - Kornath  3e

klasa 5

Konrad Czwatschka  5a

klasa7

Alicja Pietrzak     7a

klasa 8

Piotr Hewelt   8b

najlepszy wynik klas 4 - Zuzanna Krausa   4c

najlepszy wynik klas 6 - Norbert Lemke    6g

Gratulujemy!!!!!

 

czytaj dalej... na temat: Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

POWODZENIA

Utworzono dnia 15.06.2020

Wszystkim uczniom klas ósmych życzymy powodzenia na egzaminach. Życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom i dały możliwość realizacji życiowych planów.

 

czytaj dalej... na temat: POWODZENIA

Informacje - Egzamin po klasie ósmej

Utworzono dnia 03.06.2020

Poniżej, w załącznikach, umieściliśmy procedury, wytyczne oraz komunikaty Dyrektora OKE związane z tegorocznym egzaminem po klasie ósmej, Bardzo prosimy rodziców oraz uczniów klas ósmych o szczegółowe zapoznanie się !

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Zaloguj się do szkolnej poczty